| cola a întrebat:

De ce intr-o sala plina cu public muzica se aude mai slab decat intr-o sala goala?

4 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Din cauza ecoului happy ai vorbit vreodata intr-o camera goala? dar apoi, in aceeiasi camera, dar plina cu mobila? happy sunetul se propaga altfel atunci cand nu intalneste niciun obstacol in cale.

| Angel0 a răspuns:

Undele sonore pot fi partial absorbite de parul si imbracamintea publicului.

| byabyaby a răspuns:

Injtr-o sala goala se aude ecou thinking ceilalty utilizatori nu copiati orkm eu sunt prima si se va vede laughing

| andreea_4139 a răspuns:

Poate din cauza galagiei.sau cand sala e goala poate sa fie ecou.big grin