| Mariela_1621 a întrebat:

De ce nu studiem si compozitiile Madalinei Manole, Corinei Chiriac sau ale lu Nicolae Guta si Florin Salam la orele de muzica? straight face. Serios acum vremurile acelea ale lui Bach, Mozzart, Beethoven si mai stiu eu care au trecut oh go on Nu e cazul sa ne actualizam si noi? Sa bagam artistii astia noi : Lady Gaga, Inna big grin

Răspuns Câştigător
| DorelSudoru a răspuns:

@Mriela rog admini sa nu te suspende si sa te lase sa pui intrebari xDxD

36 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu, ori esti blonda, ori esti proasta. Desi, inclin sa cred ca intrunesti ambele conditii.
Iar daca ma mai uit si la ce intrebari pui, ma gandesc la ce nivel de civilizatie s-a ajuns de exista internet pana si in spitalele de glumeti.

| psiholoaga a răspuns:

Ma doare capul cand vad ce scrii. Desi la ce poza te duce mintea sa pui la profil nu ma mira ca il preferi pe gutza lui bach. Asta ar mai lipsi sa se studieze in scoli: lady gaga si gutza.

| psiholoaga a răspuns:

Retrag raspunsul. Dupa ce am mai citit cateva din intrebarile tale, mi-am dat seama ca faci misto. Trebuie sa faci misto. Zi-mi ca faci misto. Te rog.

| Dmonik a răspuns:

Ba da, ar trebui armonizata programa cu noile tendinte, jur!
Iar la romana sa scoata toti perimatii, precum Blaga, Eminescu, Arghezi, Alecsandri si sa studiem valorile stilistice ale unor versuri care sunt in trend, gen: Barosanii dau milioane, celulare, haine noi/ Dupa ce va despartiti, va IA totul inapoi! Sau: Daca tii la mine nu privi inapoi / Sterge-mi numarul si pozele cu noi!
Asta, da, cultura!batting eyelashes

| Cσσкiє a răspuns:

Bach, Mozzart şi Beethoven sunt muzicieni clasici de renume, care nu pot fi comparaţi cu aşa zişii "artişti" din zilele noastre! Nici nu poţi compara Florin Salam cu Mozzart, Salam nu e un om cult. Mă rog, de gustibus non disputandum, dar totuşi... Exact ce îi lipsea României, să cânte elevii manele.Sunt sarcastică.

| Annitu a răspuns:

Ca esti tu proastarolling on the floormori

| Minks a răspuns:

Ce te framanta pe tine la ora asta. Cati 12 ani ai?

| shadovv a răspuns:

Te rog oprestete din postat intrebari stupide ca se prinde lumea ce faci. Userul tau nu are rost. Tu nu ai rost.

| cristi202 a răspuns:

Esti tareeeee! Hei, de Bethoven, de Mozart, de Bach, vei auzi si peste 200 de ani, daca ai mai apuca acele vremuri, caci ei au creat muzica adevarata. Ceilalti sunt prea maruntei ca sa ramina prea mult timp muzica lor dupa ei. Or fi pictori buni in ziua de azi in Romania, insa nu il vei compara pe niciunul cu Michelangelo, Da Vinci, Van Gogh, Picasso sau alti mari artisti. Cit despre Guta si Salam, ce fac ei, imi place sa ii zic nonmuzica. E muzica fara valoare. Daca ai cit de cit cultura muzicala, recunosti asta imediat.

| pwp a răspuns:

Si eu ma gadesc cateodata de ce nu baga melodii din secolul nostru in cartea de muzica, dar nu guta sau salam!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Vai... îţi mulţumesc din suflet...nici nu mai ştiu de când n'am râs aşa de bine laughing

| alecs871 a răspuns:

Cum? Adica Guta si Salam nu sunt sudiati la orele de muzica? Habar n-ai tu ce se asculta in casti pe la scoala, si nu numai la orele de muzica, si pe la mate si mai stiu eu pe le ce ore.

| Instinkt a răspuns:

Bate-n lemn! Si asa ma inebunuc cocalarii nu m-as mai duce la nici o ora de muzica auzi guta si salam, iar madalina manole daca nu murea nu era cunoscuta mai de nimeni

| DorelSudoru a răspuns:

Hmmm. da dc nu studiem la muzica paraziti; spike; guestwhoo si multi alti?

| iulianr a răspuns:

Compozitiile lui Bach, Mozzart, etc. nu pot fi comparate cu melodiile cantaretilor din zilele noastre.Compozitiile lor sunt de neuitat dar melodiile lui Guta, Lady Gaga si multi altii sunt "la moda" 1-2 saptamani.

| Bianka a răspuns:

Daca o luam prin comparatie. e o intrebare stupidaoh go on Dar ai avut altele mult mai stupidebig grin
Dar stii cum e? Nu toti putem sa ne facem manelistioh go on Mai sunt si "prosti" care trebuie sa invete. tu macar stii ceva despre acesti mari compozitori?laughing
Mie imi este ca a trebuit sa te uiti mai intai pe google ca sa le scrii corect numelestraight face Incerci sa pari desteapta, interesanta? pai nu esti!oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| onlyme2851 a răspuns:

straight faceMi-a fost dat sa o vad si pe asta...nu ii poti compara pe Bach, Mozzart etc cu cei din ziua de astazi.Dar nici pe Madalina Manole sau Corina Chiriac cu Guta si Sala...straight face

| onlyme2851 a răspuns:

Uitti-va si la o parte din celelalte intrebari puse aici de fata astabig grin...Meritawinking.

| RainDrop a răspuns:

Mirela, Beethoven, Mozzart si-au facut nume in istorie! Nu ai vrea sa studiem si justin bieber?!

| silvio a răspuns:

@ardnaxur1961, te stiu pe site de foarte multa vreme, dar nu iti inteleg replica.
Ai dat un raspuns la intrebarea asta, doar ca sa jignesti?

@psiho, sigur ca face misto... happy

| CokoStar a răspuns:

Ai dreptate, consacratii astia n-au cantat decat muzica simfonica, acelasi gen plus ca se afla de prea mult timp in carti, trebuie sa faca loc si la altii, mai multe genuri de muzica: inna, lady gaga, connect-r, 2 pac, eminem.Si pe mine ma plictiseste Mozzart dar stai linistita, la ce presedinte avem, o sa se bage si Guta.

| EmaLovesMuffins a răspuns:

Si ce ai vrea ma sa studiem la muzica daca am studia salam? Sa inceapa profa de muzica sa ne predea Teoria Salamului Victoria laughing)
Alooo! Buna dimineata! Mai exista si oameni NORMALI! din fericire...acei " artisti " nici macar nu canta. pur si simplu isi bat jos de cuvantul "muzica"... ii chinuie talentul rau, da` rau de tot laughing

| muzicalBoX a răspuns:

Dart de ce nu parazitii sau eminem 2pac sau spike inlocu lu Guta si salam laughing Ina stie engleza iar in majoritatea piselor vocea ei este lucrata pe calculator ce ai putea sa invetii de la ea.Si sati mai spun un lucru toti ai de mai sus ajung in topurii o luna doua si pe urma nu mai auzii de ei peste un an de exemplu pe cand de Beethoven si marii clasici o sa auzii si peste 50 de ani de acum inainte operele lor vor ramane.

Răspuns utilizator avertizat
| bloodlover66 a răspuns:

Iti spun eu de ce su mai studiaza acei mari artisti la scoala pentru ca guta gaga si alti nu sunt artisti ceia ce canta ei nu are nici un sens au pus putin ritm niste rime gen deschide usa ca e bat cu pausa si gata. multumesc lumi ca mai exista oameni culti. gradina domnului e mare si plina de prosti. acum am si eu o intrebare pentru tine zi-mi te rog ca tu nu respiri pentru ca daca respiri consumi aer degeaba si nu mai ramane pentru cei care chiar au nevoie. salamlaughinglaughinglaughing da de ce nu ai intrebat si de parazitilaughinglaughing

| AntoniaFollowill a răspuns:

Tu chiar mananci **** cu un scop.

| xXCrissXx a răspuns:

Poi profii de muzicaa sunt de cateogorie veche cu melodiile si baga din astea de cand era stra stra stra stra stra bunicamea hai sa fim seriosi cred ca trebuie sa fac greva muzici oh go on pffffff. Bwa profilor de muzica bagati si voi Tokio Hotel Lady Gaga Inna etc rolling on the floor

| mariohardy a răspuns:

Fivar manelele de 2 bani