| KillGore123 a întrebat:

De ce se enerveaza parintii cand eii note mici la simulari(in afara ca ai luat nota mica)

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Editează intrebarea fiindca nu e formulata corect.

Sunt doar dezamagiți, nu furioși, atunci când fiii lor obțin note mici, fiindcă au așteptări mai mari de la aceștia.
Vorba unui părinte: "Nu-l pun să facă curat, nu-l pun să facă mâncare, să spele, să calce, datoria lui e să învețe, să fie om cu carte, nu să se joace toata ziua pe telefon."
Iar telefonul e tot unul din cadourile pe care-l primesc de la părinți.

| anonimg a răspuns:

Părinții nu trebuie și nu au voie să se enerveze. Ei trebuie să-i încurajeze pe copii.
Iar dacă un om (că părinte nu mai este) ajunge să-și silească copilul să învețe de frică și prin amenințări, atunci un astfel de om este dictator. Și soarta dictatorului nu trebuie să fie alta decât al aceluia din decembrie 1989.

| ACTH a răspuns:

E nasol daca parintii dau simulari la varsta lor.
Nasol si ca au note mici parintii.

| TheCrusader a răspuns:

Pentru ca iti vad copilul ca nu ii pasa de ceva ce ar trebui sa fie important.

| alehar05 a răspuns:

Nu se enerveaza, le este frica pentru viitorul tau, am sa iti spun ceva ce tot ai auzit "cine are carte are parte" este foarte adevarat, invata cat mai ai sansa si nu o fa pentru ai tai fa o pentru tine.