| anonim_4396 a întrebat:

De ce toti barbatii se gandesc numai la sex, in loc sa se gandesca la o relatie stabila?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Si intr-o relatie stabila se gandesc la sex!
De ce? Pentru ca in ADN -ul lor "scrie" ca trebuie sa "insamanteze" pentru perpetuarea speciei!
Si nu e adevarat ca dupa varsta de 25 de ani, majoritatea barbatilor se gandesc la famile, chiar daca, intr-adevar este varsta la care multi incep sa isi intemeieze o famile, tot la sex se gandesc!
Criza la 40 de ani... a auzit cineva de ea?
"De ce insala barbatii?!"... parca era intrebarea, nu de ce insala " pustii "!
As vrea sa vad si barbati care recunosc aici deschis!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e adevarat. Doar la o anumita varsta toti barbatii se gandesc doar la sex. Dupa 25 de ani, majoritatea barbatilor se gandesc la o familie. Doar cativa nu se maturizeaza si raman vesnic adolescenti. Nu trebuie sa generalizezi ci doar sa-i ocolesti.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maryus, n-ai dreptate. Am incercat. Nu ca experiment, ci din cauza unor suferinte fizice. Bineinteles ca relatia noastra nu s-a racit, iubitul meu a inteles, a fost mai tandru si mai dragastos in perioada asta. Si apoi ne-am demonstrat unul altuia ca a meritat asteptarea.

assiris
| assiris a răspuns:

Psihologia este diferita. La barbati, celulele seminale produc spermatozoizi permanent care umplind sacul seminal, fac o presiune care produc o excitatie si de aceea simt nevoia sa se descarce. La fel cum dupa ce bei apa simti nevoiea sa urinezi. Daca nu o faci prin sex, ai toate sansele sa produci o polutie nocturna, ai vise erotice, vezi pe strada toate femeile mai frumoase chiar decit sunt in realitate si doresti sa le ai cu orice pret.
La femei aceasta dorinta se prouce doar in perioada de ovulatie cu o intensitate mai mare iar ciclul va genera o descarcare psihica care va atenua dorinta. Si femeile se gandesc la sex si ca sa exemplific, priviti pe: http://www.youtube.com/watch?v=BV1ZsziAzHQ

| crisa a răspuns:

Total de acord cu primul raspuns al Brigaelei. happy
Nu am ce sa mai adaug.

| KaTaLyN a răspuns:

Pentru barbati ca un fel de competitie.Toti vor sa faca sex cu cat mai multe fete(pentru palmares)ele sa arate cat mai bine(pentru orgoliu si pentru mandria lor)si pentru a se lauda la amicii lor, nostri de faptbig grin si eu am fost asa pana acum un an de zile cand am intalnit pe cineva si dupa toate cele intamplate mi`e sa nu redevin cum eram inainte:-s...chiar daca sunt intr-o relatie tot la sex se gandesc... p multi dintre ei asta ii motiveaza si asta le mentine dragostea pentru partenera d langa el.Cred ca daca ar incerca o fata 1 experiment...sa-i zica partenerului "iubitule am facut o infectie si numai pot face sex 2luni, asa mi-a zis doctorul" pun pariu ca s`ar raci relatia lor si sentimentele lui pentru ea ar scadea simtitorwinking poti sa incerci asa ca chestie si sa`mi spui daca am dreptate sau nu happy

| vasi a răspuns:

In legatura cu aceasta tema este foarte dificil sa dai un raspun deoarece nu poti sa iei toti barbatii sa ii pui intr-o cutie unde scrie pe ea "IN GENERAL" deoarece nu toti barbatii sunt la fel. Sunt unii barbati care vad sexul ca pe o hrana si mereu sunt in cautare de "vanat" si ce este mai grav este ca prefera mai mult fete mai naive pe care le pot amagi pana le vad la ei in pat si apoi la dau cu piciorul. Si ce rezultat avem? Inca o fata jignita si care sufera si inca un barbar fericit ca..." a mai trecut inca una pe lista lor de fete trecute prin patul lor. In schimb. gasesti si barbati (cam rar ce-i drept) care vor o relatie serioasa si care sunt dispusi sa investeasca sentimente in acea relatie dar in zilele noastre e cam greu sa mai gasesti un barbat care sa te respecte pentru ceea ce esti si sa fie dispus sa te iubeasca si nemachiata, si somnoroasa respectiv ciufulita ...parerile sunt impartite in acest domeniu...

| cireshar a răspuns:

Barbatii iubesc sportul! intai antrenamentul, apoi dorinta de a juca in echipa;