| X007CA a întrebat:

De la profil de stiinte ale naturii pot intra mai repede la o facultate de medicina?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intra pe baza de examen de admitere. Poti sa vii si de pe Marte, nu are importanta

| TristanTzara a răspuns:

Depinde de facultate, unele facultății poate o să-ți accepte bacalaureatul la biologie sau chimie drept un procent din notă, dar dacă îl acceptă doar pe cel de la științele naturii, nu știu. Cel mai bine e să te informezi legat de facultatea la care vrei să dai.