| Maya_8462 a întrebat:

Deci am vrut sa fac curusri de franceza da nu am reusit sa invat nimic si acum vreau de germana doar ca nu stiu cum se spune la : 35, 42, 51, 67, 73, 84, 96 Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| VyoletSunshine a răspuns:

35 - fünfunddreißig
42 - zweiundvierzig
51 - einundfunfzig
67 - siebenundsechzig
73 - dreiundsiebzig
84 - vierundachtzig
96 - sechsundneunzig

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

35- fünf unde dreißig
42- zwei unde vierzig
51-ein unde fünfzig
67- sieben unde sechzig
73- drei unde siebzig
84-vier unde achtzig
96- sechs unde neunzig
Ca sa intelegi mai bine o sa iti explic.deci la 96 de exp se incepe de la sfarsit(asa se intampla cu toate) si ar veni 6 (sechs) si (unde) 90 ( neunzig). sper sa te ajute.

| KyraW a răspuns:

35-trente cinque
42-quarante deux
51-cinquante et un
67-soixante sept
73-soixante treize
84-quatre vingt quatre
96-quatre vingt seize (mi-a luat ceva sa-mia duc aminte laughing )