| anonim_4396 a întrebat:

Deci incep a 9a si am dat la stiinte sociale si am cateva intrebari:
Din clasa a 11a scap de mate,fizica si chimie?
Bacul se da la romana,engleza, economie/logica/filozofie/ si engleza/istorie?
O sa se pune accent pe limbi straine?

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Buna ^^ din clasa a 11-a, scapi doar de chimie, fizica si biologie, matematica vei face pana in clasa a 12-a, 1-2 ore pe saptamana! Numai cei de la filologie scapa din clasa a 11-a. Bacul il vei da la romana (subiecte de uman ), la istorie si un obiect la alegere dintre geografie, economie, logica, psihologie, filosofie, sociologie. La limbile straine si la tic vei da competente. Da, se pune mare accent la ore pe limbile straine pentru ca esti la profil uman! Multa bafta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din a 11-a scapi de fizica si chimie, nu si de mate.
Bacul se da la romana, istorie si de ales intre logica/psihologie/economie/filosodie/geografie.

Da, se pune accent pe limbi straine, eu aveam 3 ore de engleza si 2 de franceza pe saptamana iar la engleza dau teza.

| Cudeea a răspuns:

Nu, nu scapi, faci pana in a 12-a.
Vei da bacul la romana, istorie, engleza(proba orala), TIC si ultima proba la alegere (Geografie, Filozofie, Psihologie, Logica, Economie).
Da, se pune destul happy