| Kerli a întrebat:

Din ce dai teza in liceu la profilul mate-info? dar la stiinte ale naturii?

5 răspunsuri:
| katherine09 a răspuns:

La mate info dai teza din matematica, informatica, romana si ai la alegere biologie, chimie sau fizica.

| geograful a răspuns:

La mate-info se da teza la romana, mate, informatica si la alegere intre fizica, chimie si biologie; la stiinte se da teza la romana, mate si ai de ales 2 din fizica, chimie si biologie

| Gabriela0206 a răspuns:

Buna! happy
La mate-info se dau teze la matematica, informatica, romana si la alegere dintre fizica, biologie, chimie. Daca esti la mate-info intensiv engleza, dai teza si la engleza, iar la mate-info intensiv info, tezele raman aceleasi. Eu te sfatuiesc din propria experienta sa nu te duci la mate-info daca nu ai de gand sa urmezi o facultate cu matematica sau informatica. Materia este destul de grea iar profesorii au pretentii mari de la elevii de profilurile astea. Insa, daca iti face placere sa faci multa multa matematica, mult succes! laughing
La stiintele naturii dai la mate, romana si doua la alegre dintre fizica, biologie si chimie.
Sper ca te-am ajutat! happy

| rlkaa a răspuns:

La stiinte sociale pe langa romana geografie sau istorie dai teza la:logica in clasa a 9 a, psihologie in clasa a 10 a, economie in clasa a 11 asi filosofie in clasa a 12 a.ahh si mai dai si la engleza
la profilul mate info se da teza la romana, mate, info si la alegere intre chimie si fizica

| szergiu a răspuns:

Vrei sa mergi la sanitar?smug