| matuz a întrebat:

Din septembrie cand incepe anul scolar 2011-2012 toti elevi vor avea cartele anti chiul?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Aşa s-a anunţat pe la TV, acum nu ştiu ce să spun. Ştiu că pentru unii va fi o decizie dezastruoasă, însă după părerea mea e mult mai bine aşa.

| PrecioussGirl a răspuns:

E o porcarie. nu stiu ce sa mai inventeze. cine crezi ca sta sa care asa ceva dupa el? oh go on

| trifescugabriela a răspuns:

Da toti din licee nu si din scoli!

| Horia_8139 a răspuns:

Se presupune, dar nu e nimic sigur. Dar cu siguranta daca aceasta idee se va pune in aplicare, nu va cuprinde toate scolile din tara. Sper ca am fost de ajutor.

| Încrucişătorul a răspuns:

Asa se pare.

Dupa parerea mea, treaba asta cu cartelele este o alta "jmecherie" de tip business. Adica, nu cred ca Funebrul a pus porcaria asta ca sa preveneasca chiulurile (si asa, pustii vor gasi alte cai), ba mai degraba eu cred ca au facut intelegere cu o firma ce se ocupa in cartele.

Momentan, va trebui sa musti glontul...

| Viper_1588 a răspuns:

A spus ministerul la televizor ca vom avea asa ceva, insa pana in septembrie mai este ceva timp, sa speram ca nu se va aproba.

| matuz explică:

Chiar e o porcarie ca poate da cartela la altu sa eu traga prin aparat