| Audrey. a întrebat:

Dupa cum stiu eu, fiecare liceu isi face testele de admitere pentru bilingv [engleza, in cazul meu] dupa bunul plac. Dar chiar nu e nicio sansa...sa gasesc niste modele de teste [pentru proba scrisa]?
As vrea un link de unde sa pot descarca un astfel de document, dar nu vreau o chestie de-aia... un soi de barem, reguli, bla, bla...

Răspuns Câştigător
| bebitza_3258 a răspuns:

Pai sigur o sa gasesti si un barem, dar nu are nimic. Poti cauta doar de curiozitate si sa faci ca un exercitiu pentru ca iti poate pica orice subiect. Documenteaza-te la liceul respectiv, vezi alti elevi de acolo.

2 răspunsuri:
| bebitza_3258 a răspuns:

Ai nevoie de teste scrise? s-ar putea sa gasesti am fost si eu in situatia ta anul trecut. incearca pe edu.ro sau tasteaza pe google pur si simplu teste admitere engleza si este imposibil sa nu gasesti.

| HaosPatologic a răspuns:

Nu iti fa griji pentru testul de admitere, e pentru cunostinte medii de limba engleza. S-ar putea sa iti dea un text si niste intrebari legate de el sau un test grila simplu.Don't worry! Te testeaza sa vada daca poti lega 2 propozitii in engleza, nu sa vada daca esti expert!