| ByByEly a întrebat:

Dupa parerea voastra ce e mai usoara materie istoria sau matemetica argumentati

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Istoria pentru ca iti ofera un aspect general asupra modului in care functionat si functioneaza lumea, uneori chiar ajuta la intelegea unor anumite lucruri care se intampla in prezent (de ce unele tari sunt mai evoluate decat altele, de exemplu). Iar personal, istoria mi se pare mai logica decat matematica pentru ca este cursiva si pentru ca evenimentele se leaga intre ele.

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Matematica,e logica.

| Ibrahimovic a răspuns:

Istoria e cea mai frumoasa stiinta...parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica...

| Northern a răspuns:

Cum sa fie istoria mai grea decat matematica? Sa fim seriosi...

| JucărieLEGO a răspuns:

Istoria, dar matematica e mai utila. Mie nu prea mi-a placut istoria, dar nu pentru ca mi s-ar fi parut grea, ci doar ca nu mi-a folosit decat ca sa invat pentru o nota.

| Fineas666 a răspuns:

Dupa parerea mea e mai usoara matematica pentru ca ai doar cifre si calcule. La istorie ai si multe informatii... foarte multe si ai si ani, secole... si asa mai departe. la istorie trebuie sa ti minte tot, iar la matematica trebuie sa ti minte doar o formula foarte scurta si rezolvi totul :p

| andreeqw a răspuns:

Matematica. La istorie-i toceala cu cifre in doua (adica un pic de logica tocita). La mate e doar invatatul cu creionul. Nu trebuie sa tocesti nimic. Totul e logic. Sau asa mi se pare mie. Plis ca la matematica daca ai uitat o teorema cum se aplica te poti lega de mult mai multe ca sa o afli, dar la istorie trebuie sa tii minte o sumedenie de evenimente...