| Cristinaaa a întrebat:

Dupa parerea voastra, cine este Dumnezeu? Cel mai interesant raspuns va primi funda

Răspuns Câştigător
| Static a răspuns:

Dupa parerea mea Dumnezeu este cel mai puternic A tot-facator de minuni. Este Primul si Ultimul care poate judeca si decide soarta omenirii, si a universului. Este o putere inimaginabila si uluitoare. Dumnezeu este Stapanul universului, inclusiv al planetei Pamant. ( eu am scris asta, moment de imaginatie :p ). fundita? big grin

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ființa divină care îmi hrănește sufletul!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| zalisa a răspuns:

Ala care a uitat sa-ti puna niscai creier.

| jvEcu a răspuns:

Dumnezeu este. TOT!

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Cine este Dumnezeu? Hmm...Grea intrebare! Dumnezeu nu are o definitie exacta, nu poti sa Il exprimi prin cuvinte. Pur si simplu nu poti sa ai o teorie de care sa fii sigur. Uni spun ca e creatorul lumii, alti ca e doar o inventie, alti ca e rodul naivitatii umane, dar nimeni nu afirma cu deplina certitudine ipoteza sa.Nu putem decat sa filozofam pe tema asta si sa ne dam cu parerea doar ca sa ne afirmam cu ceva. Ei bine, as putea spune ca Dumnezeu e o parte din sufletul nostru care ne indeamna sa facem bine, si dupa care trebuie sa ne ghidam in viata. E judecatorul suprem care ne decide soarta. E vocea sfarsitului...

| kindness a răspuns:

Dumnezeu=viata=dragoste=speranta=rai=bunatate=intelepciune=dar=nemuritor.

| alex2009 a răspuns:

Dumnezeu este cel care ne-a dat sansa sa ne bucuram de aceasta viata frumoasa. Si cel care ne iubeste cu adevarat si ne doreste doar binele.

| KittyPinker a răspuns:

Dup parerea mea, Dumnezeu este o forta, stapanul care ne controleaza gandurile, lumea si imaginatia. dar cand incepi sa ai ganduri rele acela este Diavolul care iti controleaza gandurile. Dumnezeu este Atotputernic care controleaza totul... aproape big grin

| alinutza92r a răspuns:

Este Tatal tuturor lucrurilor bune pe care le vedem si pe care nu le vedem, El este cel care ne-a dat viata, datorita Lui traim, datorita Lui suntem sanatosi, D-zeu este pe veci Tatal nostru

| raluca25 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa Il descoperi tu singurica. Roaga-te la El sa-ti arate calea prin care L-ai putea descoperi si intelege cine este El. Roaga-te neincetat!
citeste prin Biblie si daca ai "nelamuriri" sau intrebari, pe care nu le-ai inteles roaga-te si pana la urma vei intelege!
Succes. daca te pot ajuta cu altceva in legatura cu asta lasa-mi mesaj!
O zi buna, sper ca ti-am fost de ajutor!:* te pup>big grin

| AdiFifa a răspuns:

Dumnezeu este Dumnezeu, este absolut totul.

| DyaGaby a răspuns:

După cum ni se spune în evanghelia lui Ion, Dumnezeu este Cuvântul. Potrivit revelatiei divine, Dumnezeu este unul în fiinţă şi întreit in persoane: Tatăl, Fiul şi Duhul Sfânt. Fiecare persoană din Sfânta Treime deţine aceeaşi fiinţa dumnezeiască în întregime şi în mod propriu. Petru oameni pare ceva de neînchipuit şi imposibil, dar la Dumnezeu ceea ce este imposibil pentru mintea omenescăeste posibil la Dumnezeu. De aici ne dăm seama că Dumnezeu este mai presus de toate minţiile şi de orice ştiinţă.
Dumnezeu este făcătorul cerului şi al pământului, al tuturor celor văzute şi nevăzute. Dumnezeu este Părintele Ceresc care mângâie sufletele copiilor, oamenilor bolnavi, a celor bătrâni şi săraci. Dumnezeu este iubire; stă scris pe fiecare boboc de floare, pe fiecare fir de iarbă.
Este Cel care Se lasă cunoscut.
Este Cel de care te poţi apropia cu uşurinţă.
Este Cel care e mereu sincer.
Este Cel care deţine puterea.

| borlax a răspuns:

Dumnezeu este cel care ni l-a creat Biserica si pe care l-am cunoscut de la parinti, rude, prieteni.Nimeni nu a putut dovedi cine sau care este Dumnezeu. Daca este el sau altceva,