| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca avem plantatii de bumbac in Romania? Unde?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Acum vreo 2 ai am vazut una mica pe la Suceava

| Paula a răspuns:

Bumbac din import : la Oltenita, Bucuresti, Arad etc... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De plantatii nu stiu, dar te pot asigura ca gasesti cîlţi din belsug in capetele politicienilor rolling on the floor

| Paulownia_Producator_1981 a răspuns:

Da. Este adevarat.
Www.agroafaceri.com are detalii

| olteanu a răspuns:

Eu stiam ca nu avem deoarece nu avem conditiile necesare pentru cresterea aceste plante.

| Eremia_Nicolae_1999 a răspuns:

Salut, eu plantez bumbac pe terenul meu de 4 ani, ce e drept nu in cantitati industriale; deci bumbacul se poate planta lejer si in Romania happy