| AvalohAlyn a întrebat:

E grea latina la filologie? De unde pot invata putin limba latina? Voi cum va descurcati la ea?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

N-ai sa faci mare lucru la latina. Doar ceva istorie a Romei Antice, cateva asa zise "genii" ale vremii, cum ar fi Cicero; si cativa oameni politici de stat. Cezar, etc.
Se mai face ceva gramatica, dar de nivel scazut. Niste declinari si niste exemple de propozitii completive, atributive, chestii din astea. Nu e mare chestie, stai linistit.

2 răspunsuri:
| Catalinnume a răspuns:

Limba latina este usoara, deoarece limba romana se trage din limba latina asa ca este foarte usor de invatat!

| IntrebariPentruFilme a răspuns:

Limba latina este foarte grea, eu unul sunt la filologie dar nu am facut latina... e un obiect la care am nota 10