| FloydMayweather a întrebat:

E grea materia de clasa a9a la filologie. multumesc de raspunsuri

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Eu nu as zice ca e grea. Evident ca la materiile de bac precum romana, engleza, istoria profesorii vor emite pretentii dar la materiile reale e cu mult mai lejer in comparatie cu alte profile. Eu am 2 ore de mate pe saptamana, 2 fizica, 1de biologie si chimie etc. Oricum, la alea care conteaza clar o sa ai ceva treaba dar dupa parerea mea e mai bine la filologie daca vrei sa faci ceva in domeniul literaturii, a limbilor straine sau daca vrei sa fii jurnalista sau avocata ori profesor, arheolog etc...

1 răspuns:
| Alejandra4785 a răspuns:

O sa te omoare aia cu romana iti spun eu eu sunt la stiinte ale naturii clasa a9a si am vrut sa ma transfer la filologie dar acum nu mai vreau