| anonim_4396 a întrebat:

Elevul căruia i s-a făcut referat pentru scăderea notei la purtare de către un profesor este obligat s-o semneze? Dacă da, ce se întâmplă dacă acesta refuză s-o semneze?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Elevul nu trebuie sa semneze referatul facut de profesor, acesta este semnat numai de catre profesor, asa ca nimeni nu-i va cere elevului sa-l semneze.

| darrio2007 a răspuns:

Nu iti cere nimeni sa semnezi. Cine te-a mintit? Vreun coleg, sa faca misto de tine.

| johnnny123 a răspuns:

Nu cred că-ți cere nimeni să-l semnezi, și chiar dacă ti-ar cere nu ar avea nici o importanță dacă ai refuza.

Sperai că dacă refuzi să semnezi referatul nu va mai avea niciun efect?