| NのON a întrebat:

Este absolvirea liceului, respectiv obtinerea diplomei de Bacalaureat indispensabila unui antreprenor?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Absolvirea liceului sau diploma de bacalaureat nu sunt indispensabile, indispensabile sunt o suma de bani, pentru infiintarea firmei si demararea afacerii si priceperea in afaceri.

| Radu284 a răspuns:

Nu, normal ca nu. Eu nu am nici macar bacul, si fac bani foarte OK pe cont propriu.

Ai neveoie sa fi inteligent, sa cercetezi domeniul in care vrei sa intri, si sa ai curaj. Banii si cunostintele ajuta mult mai mult decat diplomele.