| superpissy40 a întrebat:

Este adevarat ca din clasa a 11-a la profilul uman la filologie mai exact nu se mai face deloc matematica? Sau se face foarte putina? Dar celelalte materii de real(biologie,chimie, fizica) se mai fac sau dispare doar matematica din a 11-a? Si mai am o intrebare... Teza la latina este grea? Din ce anume se da? Asa am aflat de la cineva care trece acum a 11-a, dar este la mate info si mi-a zis ca este destul de grea teza la latina. Funda happy

Răspuns Câştigător
| AndreiAndrei1976 a răspuns:

Da asa e la filo din clasa 10 se inputineaza iar in clasa 11 nu mai faci mate fizica chimie. Nu iti face probleme cu teza la latina fiindcă daca este un profesor bun o sa va lase cu dictionarul in fata.cel mutin eu am auzit pe cineva care zicea ca diriga lor era de latina si era cea mai a dracu din liceu si ia lăsat cu dictionarul in fata

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este adevărat :)

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu stiu daca regula se aplica la toate liceele, dar la Filologie si Stiinte sociale, Matematica ramanea pe tot parcursul anului, cate doua ore pe saptamana, M2, iar Fizica, Chimia si Biologia se faceau doar in clasele a IX-a si a X-a, apoi se scoteau din orar.

Răspuns utilizator avertizat