| MrUbek a întrebat:

Este Pakistanul o ţară arabă?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Arab_world
Tarile arabe sunt tarile membre ale Ligii Arabe si tarile din nordul Africii. Sunt tari mai calme, mai relaxate. Tarile islamice sunt acele Republici Islamice, unde religia Islamica (nu conteaza cultul acum, siiti, hititi, etc) este religia de baza sau singura religie a tarii uneori, iar legile tarii se bazeaza pe legile Islamice, sunt tari mai periculoase. Pakistan este Republica Islamica Pakistan, nu republica araba.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o tara islamica.Nu trebuie confundata cu celelalte tari arabe.

evenso
| evenso a răspuns:

Pakistanul NU este tara araba!

http://ro.wikipedia.org/......cial%C4%83

| deeadeea111 a răspuns:

Pakistanul nu este o tara araba

| Miranda29 a răspuns:

Da,este o tara araba
Daca vrei mai multe informatii uita-te pe site-ul acesta
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pakistan

| alexs99 a răspuns:

Nu,Pakistanul este o tara islamica.

| IonutAxi a răspuns:

Nu

| jaber a răspuns:

Nu, ca n-are petrol! happy