| anonim_4396 a întrebat:

Examenul de bacalaureat de la frecventa redusa este acelasi cu cel de la zi? Sunt in clasa a 12-a la F.R. iar anul viitor voi avea examenul de bacalaureat. Merg la scoala numai la evaluarile semestriale sad, credeti ca am vreo sansa sa iau bacul? Chiar vreau sa ma apuc de invatat dar nu am idee de unde sa incep... Apropo, m-am trezit la realitate si chiar vreau sa urmez si o facultate. Ma puteti ajuta un pic? big grin

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Daca esti la profil uman - filologie sau stiinte sociale sau alt tip de profil umanist, te pot ajuta cu niste sinteze(rezumate) la fiecare materie. La romana, la Istorie (am luat 9. 80 dupa rezumatele ce le-am facut) si la Sociologie(unde am luat 9, la aceasta materie trebuie sa fii foarte atenta la cerinte, desigur si la celelalte trebuie sa fii atenta, dar la Sociologie, intrebarile, cerintele sunt intr-un limbaj ambiguu. Daca ai cont pe site, da-mi un mesaj. Daca te apuci de invatat ai sanse sa-l iei!happy Succes!

| marix_8480 a răspuns:

Este acelasi examen, cu un pic de cunostinte sunt convinsa ca vei lua bacul, si eu am fost asa si nu am disperat am mers inainte pe drumul ales cu hotarare, cauta pe net cam ce se cere la bac la romana matematica, sunt sigura ca vei lua apoi te reorientezi pe ce facultate vrei tu