| LeiAdrian a întrebat:

Examenul international la limba franceza DELF B1 este echivalent cu bacalaureatul proba de competente la o limba straina? Eu dau examenul DELF pentru nivel B1 si vreau sa stiu daca mai dau proba de bacalaureat la o limba straina daca acest examen >? Sau numai DELF B2 este echivalent cu bacul?

1 răspuns:
| Daiana123 a răspuns:

Orice nivel de la B1 in sus se ia in considerare, pentru ca se presupune ca e deja nivel avansat, A1 si A2 fiind nivele de incepator, deci da, daca il iei, nu vei mai da BAC-ul din limba franceza. La fel e si cu Cambridge-ul, Sprachdiplom, DELE etc. Sper ca ti-am fost de folos! happy