| criştiyan a întrebat:

Exista animale fara aparat digestiv?

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Protozoarele si spongierii nu au aparat didestiv --- la acestea digestia este de tip intracelular realizadu-se cu ajutorul sucului enzimatic din vavuolele digestive. Primele animale la care apare o digestie extracelulara sunt celenteratele care au o cavitate digestiva. Numai bine!

| yyyyy a răspuns:

Nu exista. ia gandeste-te exista animale care nu mananca?

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Nu ar pute trai.

| Karinakari99 a răspuns:

Nu,nu cred.

| moraruvictorash a răspuns:

:d nu fii sigur ca nu exista.cum sa traiasca? cu aer?

| WestSid3 a răspuns:

Pune problema asta la un om. Aparatul digestiv incepe de la cavitatea bucala si se termina la intestine, deci ar insemna ca animalul nu se poate hrani, deci moare.
Nu exista animale fara aparat digestiv, cu exceptia nevertebratelor.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Cum ar mai trai saracele animale fara aparat digestiv?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista animale fara aparat digestiv.

| Nicoleta3435 a răspuns:

Nu exista animale cu aparat digestiv! este cool funda...

| Nicoleta3435 a răspuns:

Tiam mai zis odata este gresit ce team spus uite raspunsul corect.nu exista asa ca fumditza?