| almaz a întrebat:

Exista in București universitate unde tot programul este in limba engleză pentru facultatea de psihologie? Cine cunoaște?

Mersi.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt clase la fiecare universitate mare, unde se preda in limba engleza, dar costul facultatii este foarte mare.
Am fata unor prieteni care-i nascuta si crescuta in America, dar care s-a intors sa studieze in tara, pentru care engleza este limba ei materna, fiindu-i dificil sa inteleaga perfect in limba romana. Baiul mare este ca plateste foarte mult acest lux, fiindca sunt angajati profesori universitari vorbitori de limba engleza, pentru fiecare obiect in parte.
Din anul 2 a renuntat la cursurile in limba engleza si s-a apucat sa invete limba romana, fiindca costurile predarii in limba engleza, erau imense.