| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo legatura intre cartile lui Eliade, Domnisoara Christina si Șarpele? Ca am citit Domnisoara Christina si nu stiu daca are vreo legatura cu Șarpele.
Pentru cine le-a citit.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Atmosfera ambelor romane este incarcata de mister, alta legatura nu este; daca stii despre ce este vorba in "Domnisoara Christina"si ti-a placut romanul, poti trece usor si la lectura celelalte carti, in care este vorba despre participarea unui grup de vilegiaturisti la o practica magica.Nu-ti spun mai mult, fiindca te las sa descoperi singura intregul sir de intamplari evocat in roman.

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

Nu au nici o legatura.nici n-au de ce sa aiba legatura pentru ca nu sunt 2 capitole dintr-un text mai mare, ci sunt 2 texte independente.