| ElectroAngel a întrebat:

FUNDA! Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a creea o compunere care sa evidentieze legatura dintre text si titlu?

3 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Titlul trebuie sa fie un "simbol" semnificativ al textului. Poate contine un cuvant cheie in intelegerea textului sau chiar o fraza plina de conotatii pe care le poti deduce numai din text. Poti merge si invers, adica sa scrii un text pornind de la un titlu ales de tine.

| ElectroAngel explică:

Nimeni nu stie?

| th3end a răspuns:

Hmm pai nu prea inteleg. de ce iti trebuie intr-o compunere sa evidentiezi legatura dintre text si titlu. Daca era sa faci un eseu despre o poezie sau altceva asta era alta situatie