| Dextro a întrebat:

Funda pentru cine ma ajuta. happy. Deci. sunt fata si sunt in clasa a9a si sunt la Mecanica fina, si eu chiar as vrea sa raman acolo, dar multi imi zic ca nu e profil de viitor si mai bine ma transfer. Chiar asa e? Daca e profil de viitor, cam la ce m-ar ajuta? big grin

Răspuns Câştigător
| SirGilbert a răspuns:

Orice profil e de viitor, daca stii cum sa-l fructifici!
Spre exemplu, exista facultati tehnice care pregatesc ingineri in aceasta mecanica fina.
Dupa terminarea facultatii tehnice poti lucra in diferite domenii cum ar fi: -proiectarea si intretinerea echipamentelor pentru procesele industriale automate;
-proiectarea asistata de calculator, cu specific de mecanica fina;
-metrologie aplicata;
-aparate si sisteme de masurare; -echipamente periferice si aparatura de birotica;
-aparatura biomedicala;
-optica tehnica, holografie, laseri.
Ai o retea intreaga de locuri de munca dupa ce termini o facultate tehnica-mecanica fina.

1 răspuns: