| DaReZon a întrebat:

FUNDA - Spuneti-mi niste modalitati de exercitare a violentei

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Violenta poate fi verbala (emotionala sau psihica) sau fizica. Violența psihică (verbala) reprezinta utilizarea unui limbaj care influențează negativ dezvoltarea personalității unei persoane. Ea se exercita atunci cand o persoana vorbeste urat cu alta persoana, ii adreseaza injurii, jigniri la adresa aspectului fizic, o ameninta, etc. Violența fizică reprezinta utilizarea forței în scopul provocării suferinței fiziceViolenta fizica consta in brutalizarea unei persoane de catre alta persoana, ranirea, pana la aplicarea de lovituri cauzatoare de moarte. Modalitati de exercitare a violentei sunt: ciupituri, lovituri cu mainile, picioarele, sau cu corpuri contondente, trântiri, arsuri ce provin de la tigari, încalzitoare electrice sau fierul de calcat.
http://www.scritube.com/......121516.php

2 răspunsuri:
| RA94 a răspuns:

Asculta Metal sau Rock (Rammstein- zwitter) asta e doar un exemplu

| Andreea_prisacaru_1977 a răspuns:

Ofticareaa cea mai enervanta emotiewinking

Întrebări recente