| Luciiiia a întrebat:

Greselile marilor personalitati sunt ca eclipsele la soare,care straluceste totusi prin partile acoperite vederii noastre. Spuneti-mi ce intelegeti voi prin aceasta maxima, va rog frumos! Funda :*

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

De fapt sunt foarte rare ca si eclipsele de soare

| n1cknam3 a răspuns:

Pai, " greselile marilor personalitati sunt ca exlipsele solare, " = greselile marilor personalitati sunt foarte mari si foarte vizibile;
"eclipsele solare, care totusi stralucesc prin partile acoperite vederii noastre " = desi greselile sunt mari, noi, cei care formam publicul, trecem cu usurinta peste, aceste greseli; (trecem peste greseli pentru ca scopul nostru este sa ne delectam cu munca celebritatilor si nu cu greselile lor )