| AmyBlackberry a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare. As vrea sa dau la Lazar stiinte sociale si nu inteleg in ce profil e incadrat. Adica mate-info e real, filologie e uman dar stiinte sociale ce e? In orice caz am medie mare adica chiar 10 in cap si nu stiu daca sa aleg mate-info bilingv Sava sau stiinte sociale Lazar. Puteti sa ma ajutati? Orice opinie conteaza.

Răspuns Câştigător
| GoBackInFuture a răspuns:

Stiinte sociale+Filologie=profil Uman; Stiinte ale Naturii+Mate-info=profil Real; daca ai 10 pe linie, intri oriunde fara emotii! Felicitari pentru media ta, eu te sfatuiesc sa te duci la sava bilingv engleza, nu ai nimic de pierdut! happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stiintele sociale fac parte tot din profilul uman. Alege in functie si de facultatea pe care vrei sa o urmezi, sa te ajute la admitere. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stiintele sociale sunt la profil uman. Probabil vrei sa scapi de matematica. Te inteleg perfect. In ce priveste facultatea, nu-ti face griji de-acum, ca, oricum, nu stii inca ce vrei. Peste 2-3 ani, cand te vei hotari ce vrei sa faci mai departe, te vei orienta spre anumite materii.
Uite un exemplu: eu am terminat Liceul de Constructi, profil Instalatii si apoi am facut Facultatea de Litere si sunt profa de franceza si romana. Deci...bafta!