| Plushul a întrebat:

Hei. E adevarat ca ai nevoie de minim 15 credite pe primul semestru la facultate ca sa treci in semestrul al doilea?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu este adevarat. Consulta regulamentul facultatii tale. Vei gasi acolo lamuriri la orice problema si vei avea garantia ca sunt de incredere. Aici, pe TPU, s-ar putea sa se mai strecoare vreun raspuns eronat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 15 credite, nu!
Iti trebuie minim 40 de credite pe ambele semestre ca sa poti trece in anul urmator, fiecare facultate da derogare in fiecare an pentru numarul aferent de credite, trebuie intrebat strict la acea facultate, cu cate puncte de credit pot trece in anul 2-3-4.