| Marius19980 a întrebat:

Hei, stie cineva cum este facultatea TCM din cadrul FIIR(upb)? Ma refer la:
- se face doar mecanica acolo?
- se face info?
- poti participa la diverse proiecte in medicina?
- gasesti loc de munca dupa?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Nu se face DOAR mecanica pentru ca nu iesi mecanic auto de acolo. De acolo se iese inginer. Inginer in domeniul auto/ Proiectant. Practic gandesti si desenezi prin calcule tot ce tine de masina la nivel microscopic. Au si INFO pentru ca proiectarea masinilor cuprinde si partea de calculator unde faci soft-ul pentru calculatorul masinii dar si multe altele. Nu sunt sigur daca poti participa la medicina dar de gasit loc de munca 100% gasesti fiindca inginerii se cauta mereu.