| alexxa18 a întrebat:

Hei sunt clasa a12a si vreau sa dau mai departe la Universitatea din Bucuresti- Facultatea de limbi straine si/sau Facultatea de litere si as vrea sa stiu cum se intra la ambele, medii de admitere(in special buget), la ce materii am nevoie de meditatii etc etc. As vrea raspunsuri cat mai detaliate(poate chiar de studenti care invata acolo big grin) va rog mult de tot.

P. S.: dau fundita happy

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Se pare ca se va da examene cu adevarta la toate facultatile si nu se v a mai intra fara examen doar p e baza de dosar.medie etc asa doar ca facem facultate. Suntem o tara de titrati si,, scuze nu stim. tabla inmultirii fara calculator,,. Era ff bine atunci cind se dadea examen si cine intra la facultate era intr-adevar. PREGATIT.