| Allecss a întrebat:

Hei.
Sunt la profil matemaica-informatica si as vrea din al doilea semestru sa ma transfer la filologie, am medie foarte apropiata de profilul la care vreau sa ajung,
Dar ce trebuie sa fac? Si o sa ma acomodez repede cu profii etc?

1 răspuns:
| Andynho7 a răspuns:

In primul rand ca o sa dai niste diferente. Adica niste examene pentru profilul respectiv. Limba romana si o limba straina, cel mai probabil. Cat despre acomodare... daca te-ai acomodat cu profesorii de la mate-info repede, de ce nu te-ai acomoda si la filo?