| Micut123 a întrebat:

Hei TPU...Am depus contestație la limba română(am luat 8.40),o colegă care a greșit mai mult ca mine a luat 9 sad..Am verificat și rasverificat baremul(am greșit la un sinonim, de acolo mi se scade sigur...Nu știu de unde mi s-au mai scazut 14 puncte).La compuneri nu cred că am greșit foarte mult, iar ortografia consider că a fost ok(fara greșeli de scriere etcetera.)Credeți că dacă mi se vor scădea puncte, se vor scădea multe?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vei vedea, ai rabdare. Dar niciodata in viata ta sa nu mai faci tampenia sa iti compari lucrarea cu a colegei care zice nu stiu ce. Este foarte urat si umilitor pentru tine (pana la urma tu inveti pentru tine si te intereseaza strict lupta ta cu baremul) si, in al doilea rand, esti luata de fraiera (o sa vezi, mereu vei avea colegi care isi exagereaza greselile, ca apoi sa aiba satisfactia de a-ti da peste nas cu nota lor mare)

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

N-avem de unde sa stim cate puncte iti scade Dumnezeule ce e cu intrebarea asta debila