| GabiD a întrebat:

Am vazut cam pe toate buletinele, ca pe partea din spate(cea complet alba)apare sirul 12345 si se tot repeta.Am observat ca e scos in evidenta cifra 2(e incadrata in alb).Ca rog sa va uitati si voi(se vede extrem de greu)Am vrut sa intreb dc.e 2 si nu alt numar incadrat.Si o alta intrebare:chiar kos pe buletin dupa date, apar doua rabduri cu multe cifre, numele si multe chestii din astea

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca nu sunt buletine ci carti de identitate. In al 2-lea rand pe spate la cartea mea de identitate nu apare nimic scris. Probabil ca aparatul care le face la voi in judet are o defectiune.Propozitia asta n-am inteles-o: "chiar kos pe buletin dupa date, apar doua rabduri cu multe cifre, numele si multe chestii din astea". Mai ales cuvantul "kos" nu exista nicaieri. Ba este o insula in Grecia.

| GabiD explică (pentru Salontanul):

Sunt buletine, dar si carti de identitate.Iti apare si tie, dar e extrem de greu de vazut.Trebuie sa iti potrivesti si lumina.Si prin kos am vrut sa zic jos.

| LlamaVisurilorTale a răspuns:

Acele doua randuri de jos sunt informatiile esentiale de pe buletin intr-un format ce poate fi citit de catre o masina (computer etc.). Si pasaportul are ceva asemanator. Cat despre cifrele de pe spate, si eu le-am observat si si la mine este evidentiata cifra 2.

| vickyifrim a răspuns:

Stiu ca or trecut 8 ani de cand ai pus intrebarea dar acum am vazut si eu pe spate la buletinul meu aceeasi chestie..nu ai aflat ce reprezinta acele numere? Ca si eu sunt curioasa.