| IAmSoDifferent a întrebat:

cum sa fac sa invat cu cuvintele mele? adica nu stiu cum sa spun... :-s... adica sa nu mai invat mecanic happy Multumescccc big grin Funditzzzaaawinking

Răspuns Câştigător
| DND a răspuns:

Ca sa poti invata cu cuvintele tale adica logic trebuie sa intelegi ceea ce vrei sa inveti(sa fii atenta la ore si la ce spune profesorul) iar din moment ce ai inteles lectia in clasa iti vine usor sa intelegi la te-ai referit cand ai scris propozitia "x" asa ca vei putea foarte usor sa o refolmulezi folosind cuvintele tale.
ai putea eventual sa citesti lectia de vreo 2-3 ori si dupa sa incerci sa o povestesti cum ai inteles-o tu si cu cuvintele tale.Bafta!winking

1 răspuns:
| croci12 a răspuns:

Pai uitehappyIti spun cum fac eu:citesc lectia(depinde daca e lectie)si o scriu de 50 de ori, ai sa vezi ca pe la 45 incepi sa o scrii singur(a)