| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU ☻ Deci..Am o intrebare., Cam ce note trebuie sa ai ca sa te duci la filologie (romana), la liceu? La evaluarea nationala + notele din clasa. Daca ati inteles ceva, raspundeti-mi rolling on the floor Funda.

P.S. Sunt in clasa a 7-a.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, te interesează media de admitere happy

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate eşti? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!

| sooome a răspuns:

Acum 3 ani, cand am dat la liceul din localitatea mea, imi amintesc ca au fost note de admitere gen: 3.14, mai ales ca directorul scolii a fost un obsedat ca sa intram la liceul lui, nu stia de unde sa ne mai adune.
Si cum vrei sa intri la filo, sunt sanse maxime sa intri, indiferent de medie.

| Petrescu_Florian_1997 a răspuns:

Salut, sunt clasa a IX-a F (boboc)
Eu am intrat cu media 7, 85.
Media 5-8, care din pacate este doar 25% din media totala : 9.60
6.00 nota la Evaluarea Nationala la matematica si 8.55 la romana.
Daca vrei la filologie, ai grija la romana, invata bine romana, limbi straine si istorie si geografie.
Si ai grija mare la evaluarea nationala, pentru. ca ea depinde 75% din media ta de intrare la liceu, dar pana o sa dai tu, poate se schimba...
Mult succes big grin.