| UchihaShisui88 a întrebat:

Hei TPU doresc sa stiu, exista o limita de transfer? vreau ca de Luni 1 Septembrie sa imi fac un transfer intr-o alta clasa, si ma intrebam daca nu exista un termen limita pentru perioada de transfer.

Funda ^_^!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui clasa in care esti.
Daca ai intrat in cl. a IX-a te poti transfera numai dupa primul semestru si numai daca ai media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat in acea clasa.
Daca esti in alta clasa te poti transfera si inainte de inceperea anului scolar sau chiar in timpul semestrului.

mira
| mira a răspuns:

Nu,in trasferul de la o clasa la alta in cadrul aceleiasi scoli nu sunt limite de timp.Important este sa existe locuri in clasa vizata. Directiunea te poate lamuri.