| Anonimous071196 a întrebat:

Hei, TPU!

Exista pe aici cunoscatori de mate? As avea nevoie intr-o situatie.

Am avut de achitat in ianuarie o transa din suma totala aferenta anului de studiu universitar in valoare de 800 de lei, rata ce n-am reusit sa o platesc. Acum in mai pe 8, am avut ultima rata de 800 lei din nou la care, la fel n-am reusit, data fiind situatia cu Covid, sa achit.

Ce stiu este ca penalizarea pe zi de intarziere este de 0.6% (ceva de genul). Mi-aduc aminte ca rata din ianuarie undeva la finalul lunii trebuia data, iar ultima, pe 8 mai.

Stie cineva să-mi faca un calcul estimativ cam la cat ar trebui sa ma astept sa platesc? Tot sun de cateva zile la secretariat, nu mi se raspunde, dar sa stiu la ce ma astept. Sau daca exista vreo formula, va rog?

Va multumesc si multa sanatate!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Du-te și vb la secretariat, poate te "iartă" de penalizări cât a fost starea de urgență