| Fluturash01 a întrebat:

Hei,TPU! Stiu ca e cam devreme sa pun intrebarea asta tinand cont ca sunt in clasa a 8-a dar vreau sa stiu in clasa a 12-a, daca merg pe biochimie, pentru a intra la facultatea de medicina la ce materii trebuie sa dau examen?

Răspuns Câştigător
| NecroIonutz a răspuns:

Bacul o sa-l dai la romana mate si biologie/chimie (la alegere) si examen la facultate dai biologie si chimie organica. Succes, ai un domeniu greu happy

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Admiterea se da la biologie si la chimie. candva se dadea si fizica, deci la 3 materii, nu stiu daca de la anul or sa fie ceva schimbari, sa urmaresti. dar acum nu mai exista profil de bio-chimie pentru liceu, este cel de stiinte ale naturii si asta ti-ar folosi cel mai bine pentru medicina. succes!