| N3v3rG1v3Up a întrebat:

Sunt la liceu clasa a X-a profil filologic, si nu stiu ce facultate sa urmez, sau ce sa fac mai deoarte. Vreau sa fac o facultate care sa merite sa pot sa ma intretin pe mine cat si o familie

1 răspuns:
| Shammal a răspuns:

In primul rand stai tu cu tine si observa ce domenii te pasioneaza, ce activitati; alege unu si de aici pleci si te uiti ce facultate iti dezvolta domeniu de care esti pasionat(a).
Poti incepe de acum sa-ti folosesti cunostintele in domeniu respectiv si sa vezi metode prin care sa le pui in practica si de ce nu poate sa ai si un profit material. Lasa-ti imaginatia sa te ghideze si folosestete de acest instrument enorm care este internetul.