| emega a întrebat:

Hei, TPU!
Trec clasa a 9-a si ma intrebam ce ar trebui sa repet pentru liceu pentru ca stiu ca se dau teste la materiile cele mai importante, ma rog, depinde de liceu. In orice caz, as vrea sa fac impresie buna mai ales ca voi pica si la prima clasa.
Daca ati putea sa-mi ziceti cam ce e important de stiut la majoritatea materiilor ar fi super! big grin
A, am uitat sa mentionez ca sunt la mate-info.

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Deci,o sa iti dea test initial la mate,chimie, fizica, o lb straina.E toata materia pe care ai facut-o in 4 ani de gimnaziu. oricum testele alea sunt doar ca sa vada proful care e nivelul vostru.nu se trec in catalog.O sa va ia mai moale primul an, mai ales primul semestru e lejer.nu o sa va sperie nimeni.intr-a 10-a incepe viata grea, mai ales l info.intr-a 9-a la info e gen"facut bastonase". apoi incepi sa faci programe in c++ sau pascal.o sa ai de furca la info.la mate nu mai zic.sa fi ochi si urechi la mate, pentru ca dia bacul cel mai greu la mate, materia de liceu e toata noua si daca nu prinzi de la inceput o sa-ti fie f greu mai departe.sa nu te lasi de invatat ca nu se stie ce vine la bac. bafta.mai uita-te pe caietele vechi de mate, chim, fiz.

3 răspunsuri:
| SnYcK3rS a răspuns:

Eu acum am trecut a10a
In clasa a9a ne'a dat test initial la toate materiile,dar nu se iau ff mult in considerare, profesorii sunt oarecum ""obligati"" sa ne dea test initial pentru ca asa prevede regulamentul sau pentru ca au nevoie de ele
Testele initiale au un caracter orientativ asa ca nu te strofoca cu ele, eu unu pentru asa ceva nu invat

| Kiky2 a răspuns:

Atunci info, mate, romana, engleza si daca faci franceza deci cam astea sunt cele mai importante

| Sweetzzzz1 a răspuns:

Si eu sunt a 9-a...dar ai idee, daca lipsesc la un test ce se intampla? il dau singura sau se trece cu vederea.un coleg de-al meu n-a dat la romana si apoi nu l-a mai dat.de asemenea si la ticthinking va rog mult un raspuns urgent! va multumesc:*