| Dinamovista18 a întrebat:

Heiibig grin
ce este ruleta ruseasca?
funda.

Răspuns Câştigător
| tatal a răspuns:

Era un joc in care puneai un singur glont intr-un pistol cu cocosel invarteai butoiasu il puneai la cap si trageai si daca aveai noroc nu-ti pica glontu happy

9 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Uite cum e: doi oameni stau la o masa. Fiecare cu un pistol la tampla celuilalt. Pistolul e un model de ala mai vechi ca are magazia de cartuse un cilindru cu capcitatea de 6 gloante. in magazie nu e decat un glont. Fiecare invarte cilindrul ala si cand se opreste, nu se stie daca s-a oprit pe glont sau pe liber. Apoi fiecare trage. Jocul se termina cand este impuscat unul sau amandoi jucatorii.

| Okami23 a răspuns:

Ruleta rusească (rusă Русская рулетка) este un joc de noroc cu potențial mortal. Jocul descris într-o formă scurtă are loc cu un revolver în al cărui butoiaș se găsește un număr mai mic de gloanțe decât capacitatea sa. Butoiașul revolverului este rotit la întâmplare, fără a se ști dacă în poziția de oprire se află sau nu un glonț pe țeavă. Jucătorul pune țeava revolverului la tâmpla proprie și trage cocoșul, care după noroc va muri sau va rămâne în viață. Jocul se repetă până ce la unul din jucători va fi declanșată împușcătura fatală. Ca reguli de joc se pot stabili mai dinainte numărul de rotiri și de încercări. Starea de tensiune este maximă la fiecare încercare, neștiindu-se dacă urmează viața sau moartea.

| emag a răspuns:

Este un joc de noroc cu potențial mortal. Jocul descris într-o formă scurtă are loc cu un revolver în al cărui butoiaș se găsește un număr mai mic de gloanțe decât capacitatea sa. Butoiașul revolverului este rotit la întâmplare, fără a se ști dacă în poziția de oprire se află sau nu un glonț pe țeavă. Jucătorul pune țeava revolverului la tâmpla proprie și trage cocoșul, care după noroc va muri sau va rămâne în viață. Jocul se repetă până ce la unul din jucători va fi declanșată împușcătura fatală. Ca reguli de joc se pot stabili mai dinainte numărul de rotiri și de încercări. Starea de tensiune este maximă la fiecare încercare, neștiindu-se dacă urmează viața sau moartea.

| Against a răspuns:

Atunci cand pui un glonte intr-o arma, o indrepti spre cap, si tragi. Daca nu e glontele, ai scapat, si dai la urmatorul.

| GGUESS a răspuns:

Ruleta ruseasca este un joc rusesc! in care poti muri laughing

| iSimo a răspuns:

Ruleta rusească (rusă Русская рулетка) este un joc de noroc cu potențial mortal. Jocul descris într-o formă scurtă are loc cu un revolver în al cărui butoiaș se găsește un număr mai mic de gloanțe decât capacitatea sa. Butoiașul revolverului este rotit la întâmplare, fără a se ști dacă în poziția de oprire se află sau nu un glonț pe țeavă. Jucătorul pune țeava revolverului la tâmpla proprie și trage cocoșul, care după noroc va muri sau va rămâne în viață. Jocul se repetă până ce la unul din jucători va fi declanșată împușcătura fatală. Ca reguli de joc se pot stabili mai dinainte numărul de rotiri și de încercări. Starea de tensiune este maximă la fiecare încercare, neștiindu-se dacă urmează viața sau moartea.

| aaaaa_8179 a răspuns:

Salut! ruleta ruseasca este un truc facut de niste magicieni in care ai envoie de unul sau mai multe pistoale incarcate cu un gloant. el trebuie sa se impuste fara a se descarca arma. Funda?

| AnDrEy5191 a răspuns:

Ruleta rusească este un joc de noroc cu potențial mortal. Jocul descris într-o formă scurtă are loc cu un revolver în al cărui butoiaș se găsește un număr mai mic de gloanțe decât capacitatea sa. Butoiașul revolverului este rotit la întâmplare, fără a se ști dacă în poziția de oprire se află sau nu un glonț pe țeavă. Jucătorul pune țeava revolverului la tâmpla proprie și trage cocoșul, care după noroc va muri sau va rămâne în viață. Jocul se repetă până ce la unul din jucători va fi declanșată împușcătura fatală. Ca reguli de joc se pot stabili mai dinainte numărul de rotiri și de încercări. Starea de tensiune este maximă la fiecare încercare, neștiindu-se dacă urmează viața sau moartea.