| Mălina_Mălina_1998 a întrebat:

Heii! La liceul pedagogic Vasile Lupu, Iasi, daca vreau sa ma duc pe profilul de filologie se dau probele?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să te înscrii la Filologie NU trebuie să dai probe de aptitudini ( chiar dacă este o specializare a Liceului Pedagogic )!
Repartizarea se face în baza mediei de admitere, prin repartizare computerizată.

Doar dacă doreşti să te înscrii la o specializare pedagogică trebuie să susţi probe de aptitudini.

Toate cele bune.