| ThePinkWorld a întrebat:

Decii voiam sa va intreb, cine stie, la liceul Mihai Eminescu din Calarasi cu ce medie se intra? Eu vreau la profilul filologie- intensiv engleza sau filologie simplu. Decii cam cu ce medie se intra? de exemplu daca as avea media 9? sau cel putin 9? as putea intra? Mentionez ca eu acum sunt clasa a 8-a dar vreau sa stiuuu. happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

ÎN 2013 au fost următoarele medii ( ultima medie de admitere ) :
* filologie- intensiv engleza = 9, 15
* filologie simplu = 8, 44.

Intră la linkul următor, selectezi judeţul/lista liceelor/liceu M. Eminescu şi vezi toate mediile :
http://admitere.edu.ro/2013/staticRepI/j/

Toate cele bune.