| Dienutzaa a întrebat:

Heiii TPU. Cei care sunteti la liceu la filologie sau chiar si bobocii imi puteti spune de ce rechizite am nevoie? Sa fie cat mai detaliat si ce materii avem in total la filologie? Multumesc mult, funda si vot!

3 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Hey. Si eu sunt boboaca la filo happy Si ma gandesc ca imi voi cumpara vreo 5 caiete sudentesti de romana [asta pentru inceput], vreo aproximativ 15-20 caiete mici de romana. Dupa aia vreo 10 caiete mici de mate, bloc de desen, caiete de geografie&biologie, caiet de muzica. Apoi pixuri, creioane colorate[pentru harti], acoarele, pensule. Cam atat de inceput restul pe parcurs [unii profesori iti vor spune in prima ora ce caiete vor happy ] Sper ca te-am ajutat. happy

| Sadop a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/filologie.htm
Aici găseşti materiile ce vei face la filologie.
Pentru început îţi poţi cumpăra :
caiet geografie, biologie şi muzică, 5 caiete mici dictando, 5 caiet mici matematică, 10 caiete studenţeşti dictando şi 10 caiete studenţeşti matematică.
Pixuri, creion negru, trusă geometrie, pix mecanic, pixuri colorate, acuarele, bloc de desen, pensoane, stilou, radieră etc.
La începutul anului îţi vor spune profesorii ce rechizite îţi trebuie, însă de astea ai sigur nevoie.
Baftă!

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Caiete, pixuri, linie, ghiozdan...mai iei in timpul scolii si mai mult de 16 materii nu ai cum sa ai, depinde acum