| AddaHihiii a întrebat:

Hello!
Dacă urmez un liceu de arte plastice, pot face ce facultate vrrau, după terminarea liceului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca poti face, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Sigur ca profilul liceului te poate ajuta putin la admitere, atunci cand vrei sa mergi la o facultate cu acelasi profil.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de pretentiile facultatii. Ei iti pot da informatiile despre admitere.
Daca esti acceptat, atunci se poate.

| RareşTPUro a răspuns:

Cu orice liceu poti urma orice facultate doresti. Conteaza doar ce nota vei lua la bacalaureat... (media generala de la toate materiile date la bac).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Dar n-am idee cum vei urma un Liceu de Arte dacă nu ai dat probele de vocaţional din luna Mai...
Cel mult, te vei putea transfera ( eventual ) la un Liceu de Artewinking

Toate cele bune!

| Gabryel133 a răspuns:

Din câte știu eu, poți face orice facultate după orice liceu

| Cioco10 a răspuns:

Da,poți. Numi are rost sa explic, ti-au explicat alții.

| Comi1617 a răspuns:

Da. După ce termini liceul poti dfacece facultate vrei

| Comi1617 a răspuns:

Face*