| D0zzz a întrebat:

Hello, TPU! Nu stiu daca si la voi e cazul, dar scoala asta m-a epuizat rau de tot. De cand am inceput scoala numai teste si note, nu a existat saptamana fara teste sau proiecte. Nu este prima saptamana cand fac asa, ne-au dat profesorii 3 proiecte de facut saptamana trecuta (pe langa teme), am inceput aseara si am stat pana la 3 noaptea pentru un proiect pe care l-am terminat abia astazi. Cum m-am trezit astazi m-am apucat de proiecte pentru ca stiam ca am foarte mult. In fine, am terminat 2 dintre ele, iar asta am facut toata ziua, am facut o pauza cred ca de 30 minute ca sa mananc si sa ma odihnesc. Pentru maine am de invatat la istorie 6-7 pagini, caci ne asculta, pe toti, din cate am inteles. Dar nu mai fac fata. Mintea mea nu mai gandeste, iar ca sa stau e inutil, imi trebuie timp sa imi odihnesc mintea, nu doar. nu stiu, o ora sau cateva minute. Din cauza asta am amanat astazi o meditatie la matematica, doar ca sa am timp sa invat si sa-mi termin proiectele si temele. Ce sfat imi dati? cum pot sa invat la istorie foarte repede? Intru de dimineata la scoala. deci nu am cum sa mai invat maine. Fundaaa.

Răspuns Câştigător
| Cristi19 a răspuns:

Incearca sa dormi o ora, doua si can te trezesti sa inveti, eventual sa-ti faci o cafea.Si incearca sa le inveti logic,sa faci legaturi, nu sa le tocesti, daca le inveti asa o sa le retii si mai usor si mai repede si iti dezvolti gandirea logica.Alta metoda nu cred ca exista.Succes!