| divinuu a întrebat:

Hey.As vrea sa intru la liceul militar. dar am inteles ca sunt reguli f stricte acolo.nu as vrea sa-mi pierd adolescenta...adica sa n-am voie in cluburi sau sa stau si eu seara pe afara. M-am gandit ca ar fi mai bine sa intru la un liceu normal. dar dupa ce l-as termina.as fi egala cu toti.adica nu as avea nimic special si nu as avea f multe avantaje.Nu stiu ce sa fac. voi ce ziceti?:*Si parintii mei insista sa intru la liceu. militar.

10 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/utilizator/iebt
El ştie cel mai bine, este la Liceul Militar din Alba-Iulia. Dă-i un mesaj pe privat, va fi încântat să te ajute. :)
În rest din câte am înţeles de la el, este bine acolo, cât despre că nu ai voie în cluburi şi altele, cred că în vacanţe poţi face ce vrei :-?

| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa mai lasi distractia.Liceul militar iti va fi de folos in viitor.Pe cand cluburile ce iti aduc? Doar distractie de moment.

| Kitty a răspuns:

Media de intrare cred ca este peste 9, 50.

| Kitty a răspuns:

Rectific: media de admitere este peste 9. Am intrebat pe cineva.

| Sin a răspuns:

Da sunt reguli foarte stricte acolo.
Ori esti unul din cei mai buni (invatatura, conditie fizica, disciplina) sau nu te accepta

| love4u a răspuns:

Totul depinde de tine, foloseste-ti propria opinie, nu te lasa influentata de nimeni ca nu are rost, viitorul tau e in fata. Eu sincer te-as sfatui sa lasi de o parte liceul militar, daca tu vrei sa te distrezi cu amicii prin baruri/restauranturi si altele nu rata ocazia. Adolescenta e un moment important in viata, poate chiar cel mai important.

| divinuu explică:

Pai. eu sunt in echilibru.adica nu sunt nici un copil care sta numai cu nasul in carti dar.pana acum nu am avut media generala mai mica de 9 60. aveti idee cam cu cat se intra acolo? pentru fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in anul 1 la lm ultima medie la baieti a fost 9, 00 iar la fete 9, 70 daca pot sa va ajut cu ceva contactati'ma p id danyel_danyel21 va ajut cu mare place...

| masly a răspuns:

Tre sa faci si sacrifici ca sa poti sa ai ce iti doresti! am vrut si eu sa intru acolo da am cazut la ultima proba. e frumos acolo si ai un viitor sigur. eu teasi sfatui sa mergi eu daca asi putea asi mai da o data ori cum vreau sa fac armata am auzit ca si fetele potbig grin

| Razvan_Trifa_1997 a răspuns:

Buna as vrea sa merg la liceul militar dar nu stiu daca ai vie cu calculatorul si daca ne lasa sa iesim an oras si altele.