| anonim_4396 a întrebat:

Hey.As vrea sa stiu si eu cum se rezolva exercitiile cu interval. Exemplu : A = {x apartine lui R / 2x mai mic sau egal cu 4}

2 răspunsuri:
| dydydeea a răspuns:

Buna!
Deci..nu avem nici o treaba cu multimea A si scoatem ecuatia din multime deoparte... (asa se face la toate exercitiile de gen. cu x )
2x

| dydydeea a răspuns:

Hey, nu stiu ce s-a intamplat cu raspunsul meu ca ti-am scris mai mult dar vad ca la raspuns apare mai puntin laughing dar nu stiu de ce thinking